FORMÁTY podláh egger

Rozličné formáty dosiek EGGER dodávajú priestoru vždy zvláštny nádych. Formujú charkter miestnosti a zdôrazňujú kreativitu. Pokiaľ chcete zvýrazniť veľkosť priestoru, sú najlepšou voľbou väčšie formáty. Malým izbám zasa pristanú podlahové dosky strednej veľkosti. Použitím priznanej špáry sa naviac zdôrazňuje účinok zvoleného formátu. Originál soklové lišty s rovnakým dekórom zaisťujú ešte harmonickejší priestorový obraz.

LONG – dlhé dosky

Formát LONG je vhodný pre architektonické a veľké priestory. Rovnako aj pre otvorený byt, kde je kuchyňa a jedáleň prepojená, je použitie formátu LONG ideálne.

KINGSIZE – veľké dosky

Formát KINGSIZE je ideálny pre veľké miestnosti. V tejto veľkosti rozvíjajú dekóry svoju prirodzenú krásu a šetria čas pri pokládke.

LARGE – široké dosky

Inovatívny formát LARGE da bytu novú dimenziu a podtrhne priestornosť. Pri tomto formáte sa uplatňujú hlavne vidiecke vzory.

CLASSIC – Klasické dosky

Vďaka vyváženým proporciám je tento formát vhodný pre každú izbu. Či sa jedná o modernú podlahu alebo klasicky elegantnú, formát CLASSIC vie vďaka svojím rozmanitým dekórom vyjadriť ten pravý životný pocit každej miestnosti.

MEDIUM – úzky formát drevených parkiet

Formát MEDIUM je ideálnym riešením pre menšie priestory. Obvodové špáry na lamelách ešte podtrhujú charakter dosiek a podlaha pôsobí ako z pravých drevených dosiek.

fazety pre zvláštny vzhľad

Pozdĺžnymi, stredovými alebo obvodovými fazetami udáva EGGER charakter podlahových dosiek. Pomocou faziet sa zvýrazňujú jednotlivé dosky alebo rada panelov. Vo výrobe sa na ochranu hrán poižíva lak odolný voči vode.

DVOJSTRANNÁ FAZETOVÁ HRANA

Vytvára v miestnosti pozdĺžne orientovanú optiku.

OBVODOBVÁ FAZETA

Zvlášť zvýrazňuje charakter dosiek.

VZHĽAD DLAŽDÍC

Na paneloch sú vyfrézované naviac fazety, ktoré pri kamenných dekóroch vytvárajú verný vzhľad dlaždíc.